תינוק חדש בדרך - כיצד נתכונן להגעתו ? 
9 חודשים אישה בהריון, 9 חודשים לא פשוטים כלל וכלל, כנראה שרק נשים יוכלו להבין מה כרוך בלגדל תינוק בבטן, מה שנקרא "זר לא יבין". 
תקופת ההריון מלווה בהתרגשות גדולה, שמחה, אושר, עצב, חשש, פחד, רגשות אשם, כעס, הורמונים רבים שמבעבעים בנו בלי סוף. זאת בהחלט תקופה בו כל מנעד הרגשות מקבל ביטוי אצל האישה.
הגעתו של פעוט חדש לבית לעיתים מטלטלות את הנפשות בבית, השגרה בבית משתנה, כל תשומת הלב מרוכזת בתינוק החדש שזה עתה הגיע אלינו, זה כולל לילות ללא שינה, ארוחות לא סדירות, הורמונים משתוללים, ואם יש עוד אחים ואחיות לעיתים הבאלגן בבית, איך לאמר בעדינות...חוגג. אז יחד עם השמחה וההתרגשות, מדובר בתקופה מאתגרת, לפחות בחצי השנה הראשונה עד שהחיים נכנסים לשגרה חדשה לצד התינוק החדש.  
לקריאת מאמר בנושא השינויים שחלים במשפחה כשתינוק חדש מגיע לחצו כאן
אז נחזור לתקופת ההריון, או יותר נכון לקראת סופו, בתוך כל מגוון הרגשות של האישה, הזוג שמצפה לוולד צריך גם להתאפס עצמו ולהכין את עצמו ואת הבית לבואו של התינוק החדש. יש מגוון תחומים שדורשים הכנה, במאמר זה נסקור כמה מהם שלדעתנו דורשים התייחסות מירבית.

הכנה נפשית-
כמו בכל דבר בחיים, הנפש שלנו זה הכל. הגעתו של תינוק חדש למשפחה בהחלט דורשת הכנה נפשית , בין אם זה התינוק הראשון ובין אם זה התינוק השלישי, ויש עוד אחים ואחיות בבית, תקופת הגעתו של התינוק דורשות הערכות בנפש. ובמה הדברים אמורים. קודם כל צריך להירגע, בתוך כל בליל הרגשות עדיף למצוא סנטר של רוגע והתחדדות נפשית. כל אישה, גם אם היא מפחדת או חוששת, וזה ממש טבעי להרגיש זאת, צריכה להכיר בחוזק שלה ובמסוגלות הנפשית שלה שהיא יכולה לעשות את זה, היא יכולה לעבור את התקופה הזאת (שהיא ממש לא פשוטה) כמו גדולה. ברגע שמתגנבים בך פחדים וחששות פשוט גרשי אותם ודברי אל עצמך במילים חזקות ואופטימיות כמו: את חזקה, את מסוגלת, עשית את זה כבר, הרבה נשים כבר עשו ועברו זאת לפניך, חשבי על האור שהגוזל החדש יכניס למשפחה.
דיבור עצמי בהחלט משפיע על התודעה שלנו ויכול לשנות אותה.
כמו כן, חשוב מאוד שבני הזוג ידברו אחד עם השני על החששות הרצונות והשאיפות, תכננו את המשימות, את התפקידים, נסו להכניס סדר מסויים לחיים החדשים שלכם. לפעמים עשיית הסדר במשימות, וההבנה שיש פרטנר על מלא, שמבין אותי ונמצא איתי, עוזרת להתכונן לתקופה החדשה.
הכנות במשפחה- 
מעבר להכנה הנפשית וניהול ציפיות עם בן הזוג חשוב מאוד גם לנהל את השיחות גם עם הילדים הנוספים בבית, כל אחד בהתאם לגילו. חשוב להסביר שבקרוב יגיע אלינו הביתה תינוק חדש, ואמא ואבא יצטרכו לטפל בו, נסו לרתום גם את הילדים למלאכה וההתרגשות, חלקו כבר משימות לילדים כמו מי יביא לו את המוצץ, מי יביא לו משחק שהוא בוכה, תנו להם להיות חלק מהאירוע המרגש.
הכנות בבית ובחדר התינוק-
הכנות פיזיות בבית גם הן מן הסתם חשובות. לא סתם מתארים את התקופה לקראת הגעת התינוק כתקופת קינון. זוג ההורים מכין את הבית לקראת הגעתו של התינוק. ראשית מומלץ לוודא שהבית בטיחותי לתינוק, שאין חפצים חדים, או פינות מסוכנות. הכינו את חדר הילדים שתמיד חלמתם עליו, חשוב שחדר התינוק יהיה בצבעים נעימים ולא עזים מדי או מלאים בצורות, שכן עודף גירויים לתינוק אינו מטיב עימו לפי מחקרים. לכן, עצבו את חדר התינוק בצבעים רכים ונעימים, ניתן לשלב בובות רכות וחפצי נוי נעימים, חשוב שחדר התינוק יהיה נעים גם לתינוק, אך גם לזוג ההורים שוודאי ישהו בו לא מעט. לחצו כאן כדי לקרוא עוד על חשיבות העיצוב בחיינו ובפרט לגבי מתנות ומארזי לידה לתינוק. 
יש חשיבות רבה לא להעמיס על החדר וליצור מקום מרווח שניתן להתנוענע בו בחופשיות שכן פעמים רבות צריך להרים את התינוק להתהלך איתו, לקפוץ איתו על כדור וכו' ולכן חשוב ליצור חלל נעים מזמין ונוח.
פינוי מקומות לאחסון-
כל תינוק חדש, שבהמשך יגדל להיות ילד, דורש לא מעט חפצים. לכן וודאו שיש לכם מספיק מקום פנוי לפריטים החדשים שוודאי יציפו את ביתכם. כגון שמיכות, מצעים, בגדים, צעצועים, טיטולים וחיתולים, מגבות, תכשירי הגיינה, נעליים ועוד ועוד. וודאו שלמרות כל הפריטים החדשים יש לכם די מקום אחסון כדי לשמור על סדר בבית ובחדר התינוק. כי סדר בבית זה גם סדר בראש. 
אחד הדברים הלא נעימים בבית זה שגם צריכים לדאוג לשגרת היום של הילדים והמטלות הן בלי סוף, כל זאת כשהתינוק עלינו, ובנוסף לזה הבית הפוך. בהחלט לא כיף. לכן וודאו מראש שתוכלו לשמור על סדר בבית עד כמה שניתן.

לסיום... חשוב גם לזכור, שלא ניתן לתכנן את הכל, גם אם תתכוננו הכי טוב שניתן לקראת הגעת התינוק, החיים כנראה יפתיעו, לכן הכי חשוב, זה גם לדעת לשחרר לחץ, ופשוט להנות מהדרך.

כותבת המאמר היא אמא לשתי בנות קטנות, מעצבת פנים ובעלת המותג KOYA BABAY BOX מותג למארזי לידה לתינוק ולאם ששם דגש על מוצרים איכותיים וייחודיים לצד עיצוב מארז לידה שמחובר לטבע בגוונים ובחומרים.
אנחנו מזמינים אותכם להתרשם ממגוון מארזי הלידה שלנו באתר ולשמח את היולדת והתינוק החדש.
תינוק חדש בדרך
כיצד נתכונן להגעת התינוק החדש
מארז לידה מעוצב לתינוק
Coi בניית אתרים
0