כיצד החיים משתנים כשתינוק חדש מגיע למשפחה

נכון, השאלה שבכותרת המאמר היא שאלה מאוד כללית וגדולה "כיצד החיים משתנים כשתינוק מגיע למשפחה"? זו שאלה שכמעט ולא ניתן לענות עליה תשובה אחת, או תשובה מלאה. כי החיים כל כך משתנים כשתינוק חדש מגיע, שכנראה הדף קטן מלהכיל את כל השינויים הגדולים והקטנים שמתרחשים.
אבל בכל זאת, ננסה לתת כמה תשובות לשאלה הגדולה הזאת.


חוסר בשעות השינה- התחלתי דווקא עם הנושא המטריד הזה, כי הוא בהחלט מטריד הורים רבים. זה נראה אולי נושא פחות בחשיבות, כי זה בסה"כ שינה, אבל בעיני רבים הוא הגורם שמשפיע על הכל. כי כשאנחנו לא ישנים, ואנחנו עייפים, אז אנחנו עצבניים, אין לנו מצב רוח, אין לנו כוחות, ובגדול התחושה היא פסימית. אנחנו לא עצמנו.
ולכן, אחד השינויים הגדולים שמתרחשים כשתינוק חדש מגיע למשפחה הוא שמאנשים שרגילים לישון בלילה ולהיות ערניים פעילים, חיוניים ואנרגטים ביום, אנחנו הופכים לאנשים שלא ישנים בלילה ומנצלים כל דקה שיש לנו כדי לישון ביום והחזיר לעצמנו את האנרגיות שאבדו לנו במהלך היום.
לכן שינה, היא נושא חשוב, נושא שלא צריך להמעיט בערכו בכל הקשור לבואו של תינוק חדש למשפחה, זה עניין שצריך להתכונן אליו ולראות איך אנחנו נערכים לו בצורה מיטבית, לוודא שיש לנו עזרה מההורים או חברים, במיוחד בחודש חודשיים הראשונים שהם לעיתים הקשים ביותר מבחינת סדר השינה של התינוק.
וודאו שיש לכם מספיק שעות שינה, ונסו לנצל את שעות השינה של התינוק כדי לנוח בעצמכם.

מירב תשומת הלב מתרכזת בתינוק- 
כשתינוק חדש מגיע הביתה, מן הסתם זה אירוע מרגש לכל המשפחה, וכולם כולל הילדים הנוספים שנמצאים בבית רוצים להיות רק איתו, להביט בו, ללטף אותו לטפל בו, אבל באיזשהו שלב, ההתלבות של הילדים הנוספים בבית טיפה דועכת והם מתחילים להתרגל לעניין שיש להם אח או אחות חדשים, ונכנסים לשגרה ולחיי היום יום, כאשר בחיי היום יום, אמא ואבא מאוד נוכחים בבית, הם איתם, משחקים איתם, מלבישים אותם, מקלחים אותם, מחבקים ונשקים בלי סוף, משוחחים ונמצאים לידם. ופתאום, אמא ואבא קצת פחות איתם, הם יותר עם התינוק החדש שהגיע.
פתאום התינוק הוא מרכז תשומת הלב של ההורים.
מצב זה יכול לגרום לאחים או האחיות הנוספים של התינוק החדש בבית לחוש הרבה תסכול, כעס לעיתים גם זעם. יש הורים שמדווחים על ריגרסיות ושינויים במצבי הרוח של הילדים. למשל ילד שהיה כבר גמול פתאום מרטיב שוב. או ילד שאוכל לבד רוצה שעכשיו יאכילו אותו, או ילד שיודע ללכת לישון לבד רוצה שעכשיו יהיו לידו כשהוא נרדם וכדומה. זו כמובן תופעה מאוד מאוד נפוצה בכל בית ומתרחשת באופן טבעי לילדים אשר פשוט דורשים את אמא ואבא שלהם בחזרה.
אבל, החדשות הטובות הן שזו רק תקופה, וגם היא תעבור. לילדים לוקח לפעמים זמן להסתגל לשינויים ואנחנו צריכים להיות לידם ולוודא שהם עוברים את התקופה המאתגרת הזאת עבורם כשהם חשים אהובים ומוגנים. נסו לתת לכל ילד זמן שמוקדש רק לו במהלך היום כך שהוא ירגיש במרכז וחשוב. זה יעצים את הביטחון העצמי שלו ויחזק אותו. כמו כן, נסו לתת לילדים משימות כך שגם הם ירגישו חלק מהטיפול בתינוק. זה יחזק את ביטחונם ואת תחושת השייכות למשפחה.

לסיכום-
הגעת תינוק חדש למשפחה היא תקופה מאתגרת ולעיתים לא פשוטה הן להורים והן לילדים הקטנים במשפחה שנאלצים להתמודד עם אתגרים שחדשים להם. המפתח לעבור תקופה זאת בשלום היא באמצעות הקדשת תשומת לב לכל ילד וילד וגם לתת לילדים להרגיש חלק פעיל מהטיפול בתינוק. והכי חשוב זכרו שגם תקופה מאתגרת זאת עוברת ובסופה תשכחו בכלל שהיא קרתה.
למעבר למאמר בנושא הכנת הבית לקראת בואו של תינוק חדש לחצו כאן

אנחנו ב- KOYA BABAY BOX נשמח להכין לתינוק החדש שהגיע למשפחה מארזי לידה מעוצבים עם מגוון פריטים איכותיים לאם ולתינוק. ניתן להתרשם באתר שלנו ממגוון מארזי הלידה המוכנים ואם לא מצאתם מארז לידה שמתאים לכם בול, תמיד תוכלו להרכיב מארז לידה גם בעצמכם ממש כאן.
לקריאת טיפים נוספים על הרכבת מארז לידה בעצמכם לחצו כאן.
תינוק חדש מגיע למשפחה
מארזי לידה
Coi בניית אתרים
0